Εκπρόθεσμες Ηλεκτρονικές Αιτήσεις

από την Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 09:00

έως

και την Δευτέρα 20 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 23:59

θα είναι σε λειτουργία η ηλεκτρονική πλατφόρμα "e-eggrafes" προκειμένου να υποβληθούν Εκπρόθεσμες ηλεκτρονικές αιτήσεις εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής, μετεγγραφής

μέσω της ηλεκτρονικής διεύθυνσης:

Επισημαίνεται, ότι κατά το χρονικό αυτό διάστημα είναι δυνατή η υποβολή νέων αιτήσεων, καθώς και η τροποποίηση, η διαγραφή τους και η αποθήκευση ή/και εκτύπωσή τους μέσω της επιλογής «Οι αιτήσεις μου».

ΠΡΟΣΟΧΗ

Η εκπρόθεσμη ηλεκτρονική αίτηση θα πρέπει να τυπωθεί και να κατατεθεί μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά στον Διευθυντή του σχολείου, προκειμένου να διαβιβαστούν υπηρεσιακά στον/στη Διευθυντή/-ύντριατης οικείας Δ.Δ.Ε. προς έγκριση. Η ενημέρωση για την έγκριση ή μη της εκπρόθεσμης εγγραφής πραγματοποιείται μέσω της σχολικής μονάδας ή της οικείας Δ.Δ.Ε. και όχι μέσω της εφαρμογής.